• Esileht
  • Blogi
  • Kuidas ehitada ärikeskkonda turvaline ja stabiilne traadita võrguühendus?

Blogi

Kuidas ehitada ärikeskkonda turvaline ja stabiilne traadita võrguühendus?

IThooldus laohoone pro wifi ciscoTraadita internet ei ole tänapäeval enam mingi uudis. Traadita internet (wifi) teeb elu mugavaks nii kontorikeskkonnas kui ka tööstushoonetes – sülearvutid ja muud nutiseadmed pääsevad võrku koosolekuruumis ja kohvinurga diivanil, tootmis- või laohoones. 
Loomulikult on ka kohti kuhu ei ole otsetarbekas Wifi seadmeid paigaldada, vaid minna edasi juba mobiilse internetiga (4G). See eeldab aga 4G toetavat riistvara. 
Traadita levi ei pruugi ulatuda ühest tugijaamast igasse kontori nurgatagusesse. Tugijaamu e. Wifi Access Point saab ühendada võrku mitmeid, et leviala laiendada. Stabiilselt töötava ja nurga taha leviva wifi-võrgu ülesehitamine vajab täpset planeerimist, teadmisi ning kogemusi.
Omame pikaajalist kogemust ja kompetentsi wifi-võrkude paigalduses ja planeerimises ka kõige keerulisematesse tingimustesse.

Kuidas ehitada ärikeskkonda turvaline ja stabiilne traadita võrguühendus?

Juhtmevaba tehnoloogia riskid on pidevalt suurenenud teenuse populaarsuse kasvamisega. Kui WIFI seadmeid ja tarkvara õigesti hallata, siis saab ka traadita võrgu piisavalt turvaliseks, et ohtu ärikasutajale sellest ei teki.

IThooldus Eesti OÜ paigaldab lao- ja kontorihoonetele äriseerija WIFI-seadmeid nimekatelt tootjatelt CISCO, RUCKUS, ZYXEL, ENGENIUS.

IThooldus.ee wifi krüptingVaevalt, et keegi enam WEP turvaalgoritmi kasutab, mis on vaid minutitega lahtimurtav. Ainukesena on praeguseks veel häkkimiskindlaks osutunud WPA2 koos CCMP algoritmiga.

Laohoonele juba mõne WIFI-seadme, rääkimata siis kümne või paarikümne korral kerkib teravalt üles küsimus nende kesksest haldusest (juhtkontroller). 
Tsentraliseeritud Wifi lahenduse teeb eriliseks ühtne haldus. Kõik wifi tugijaamad töötavad koos keskse seadmega, mis juhib neid. Tsentraliseeritud WiFi lahendused koosnevad kesksest haldusseadmest ning tugijaamadest, mis paigutatakse vastavalt vajadusele üle hoone laiali.

Äriklassi võrguseadmete korral on võimalik ühest arvutist ühe programmiga(liisedega) jälgida ja hallata kõikide seadmete tööd koraga. Näiteks teha püsivara uuendusi, saata kõigile korraga seadete muudatused (paroolivahetus) või jälgida, kas kõik on töökorras. 

Keskne haldusseade on võimeline pakkuma WiFi võrgule ka Quality of Service teenust, millega on võimalik tagada ka traadita võrguliikluse klassifitseerimine ja vastavalt ka kvaliteedi kindlustamine.

engenius logo    Cisco logo svg  Ruckus logo enterprise networking logo


Küsi lahendust oma ettevõtte IT-süsteemile

Täpsema infopäringu saamiseks palume täita allolevad väljad.
Please type your full name.
Invalid email address.
Invalid Input
Please tell us how big is your company.
Invalid Input
Turvakontroll puudub

ITHOOLDUS EESTI OÜ

Reg.nr. 10250525
KMKR Nr: EE100225950
Tehnika 3,
51006 Tartu, Eesti

Swedbank
IBAN: EE632200221017995424

Avatud / Suletud

Esmaspäev - Neljapäev
9.00 - 16.00
Laupäev - Suletud
Pühapäev - Suletud

Kontaktid

Seadmete ja teenuste müük

+372 601 6464
+372 50 20 212

Arvutihooldus ja teenindus

+372 641 4883
+372 51 00 345

E-post
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.