Blogi

Mis on server?

Miks ja millal  on vaja serverit?

Server on arvuti, milles on eriti kõrge töökindlusega riistvara ja spetsiaalne tarkvara. Lihtsa ja odava serveri võib kohandada ka tavalisest arvutist ja nt. Windows 7 Pro. opsüsteemist.
Server kontoris või mitme arvutiga kodus annab võimaluse hoida turvaliselt ühes kohas tööfaile, fotosid, videoid ning neid ühiselt kasutada. Serverist saab lihtsalt kasutusõiguseid määrata erinevatele failidele, printeritele ja rakendusprogrammidele. Server annab võimaluse üle interneti kaug-kasutada rakendusprogramme. Serverit saab samaaegselt kasutada ka tööarvutina.

 

Hea võimalus kaugtöökoha loomiseks väikeettevõttele

Paljudes väikeettevõtetes tekib tihti vajadus kontorist eemal olles (kodus/kliendi juures) pääseda üle võrgu ettevõtte infosüsteemi ja sisevõrku ning Remote Desktop (kaugtöölaud) funktsiooniga annab selleks hea võimaluse. Kaugtöökoha funktsiooniga saab teise arvutiga võtta lahti serveris töölaua ning töötajale on kättesaadav sisevõrk koos ettevõtte infosüsteemiga ja failiserveriga. Kuna töö toimub serveris ja kasutajale kuvatakse ainult ekraanipilti, siis ei esita see ka erilisi nõudmisi võrguühenduse kiirusele. Kontoris kasutatavaid rakendusi saab kasutada ka üle mobiilse ühenduse.

Töökindlus

Windows 2008 ja Windows 7 versioon on üks kõige töökindlamaid, mis Microsoft kunagi välja on andnud. Nende uptime ehk tõrgeteta töö aeg on keskeltläbi 99,99%. See on vähem kui üks tund mittetöötamist ühe aasta jooksul.

Turvalisus

Windows Server koos Service Pack 1-ga on saanud Common Criteria 4. leveli sertifikaadi. Teenuste hulgast võiks esimesena ära mainida Active Directory Federation Services (ADFS) teenuse. Selle abil saab ühe ühe logimisega audentida ennast mitmes veebirakenduses. Failide krüpteerimiseks on olemas Encrypting File System (EFS). See kaitseb ka selle eest, et ketta varastamise korral ei ole võimalik ilma sobiva võtmeta sealt faile kasutada. Võrguliikluse turvamiseks on olemas aga Internet Protocol Security (IPsec).

 

ITHOOLDUS EESTI OÜ

Reg.nr. 10250525
KMKR Nr: EE100225950
Tehnika 3,
51006 Tartu, Eesti

Swedbank
IBAN: EE632200221017995424

Avatud / Suletud

Esmaspäev - Neljapäev
9.00 - 16.00
Laupäev - Suletud
Pühapäev - Suletud

Kontaktid

Seadmete ja teenuste müük

+372 601 6464
+372 50 20 212

Arvutihooldus ja teenindus

+372 641 4883
+372 51 00 345

E-post
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.