LenovoBP POS color
DELL Partner hooldaja
ms Registered Refurb
office365 3

Viirused, ussid ja trooja hobused on pahatahtlikud programmid, mis võivad kahjustada teie arvutit ja selles talletatud teavet, aeglustada internetisidet ning kasutada teie arvutit enese levitamiseks teistesse arvutitesse; tavaliselt neisse, mis kuuluvad teie töökaaslastele, sõpradele ja sugulastele. Ettevaatusabinõusid kasutades ja mõistlikult käitudes saate nende ohtude ohvriks langemise võimalusi vähendada. See on nagu koduukse lukustamine oma perekonna kaitseks.

Lugege edasi, et tutvuda mõistete ja moodustega, mis aitavad kontrollida, ega te pole ohvriks langenud, ning lahendustega, mida saate kasutada oma arvuti turvalisemaks muutmisel.

Mis on viirus?

Viirus on arvutikoodijupp, mis kinnitab end programmi või faili külge, et arvutist arvutisse paljuneda ja nakkust edasi levitada. Viirused võivad rikkuda teie tarkvara, faile ning riistvara.

Viirus on programmikood, mis on kirjutatud selge sihiga, et see end ise paljundaks. Viirus üritab levida arvutist arvutisse, kinnitades end peremeesprogrammi külge. See võib rikkuda tarkvara, andmeid ja isegi riistvara. 

Täpselt nagu inimesi nakatavate viiruste tõsidus varieerub lühikese gripi ja ebola vahel, on ka arvutiviiruste hulgas nii pisut häirivaid kui ka otseselt hävitavaid. "Klassikalise" viiruse levimiseks on vaja inimese abi, näiteks faili jagamist või meilisõnumi saatmist.

Mis on uss?

Uss, nagu ka viirus, on konstrueeritud ennast ühest arvutist teise kopeerima, kuid ta teeb seda automaatselt, kasutades arvuti funktsioone, mis on mõeldud failide või andmete transpordiks. Kui teie arvutisüsteemis on uss, võib ta iseseisvalt edasi liikuda. Usside võime massiliselt paljuneda kujutab endast suurt ohtu. Näiteks võib uss saata enese koopiaid kõigile teie aadressiraamatus leiduvatele e-posti aadressidele, teha sama igas järgmises arvutis, kuhu tal õnnestub levida, ning põhjustada doominoefektina väga palju võrguliiklust, mis võib aeglustada ettevõttevõrke ja internetti. Uued ussid levivad väga kiiresti ja ummistavad võrke, pannes teid (ja kõiki teisi) ootama internetis veebilehekülgede kuvamist võib-olla kaks korda kauem.

Uss Liik viiruseid. Uss ei vaja levimiseks üldjuhul kasutaja tegevust ning levitab endast võrkudes terviklikke koopiaid (võib ka muteeruda). Uss võib kasutada mälu või võrguühendust ning sellega põhjustada arvuti töövalmiduse kao.

Kuna ussid ei vaja levimiseks "peremeesprogrammi või -faili", võivad nad ka teie süsteemi tungida otse võrgu kaudu ning võimaldada kellelgi teisel teie arvutit kaugjuhtimise teel kasutada. Näiteks hiljutine uss MyDoom oli konstrueeritud avama nakatatud süsteemides "tagaukse" ning kasutas ohverarvuteid veeibisaitide ründamiseks.

Mis on trooja hobune?

Nii nagu müütiline trooja hobune nägi välja nagu kingitus, kuid sisaldas Kreeka sõdureid, kes Trooja linna vallutasid, on tänapäeva trooja hobused arvutiprogrammid, mis näivad kasulikud, kuid tegelikult ohustavad teie turvalisust ja võivad teha palju hävitustööd. Hiljuti levis üks trooja hobune meilisõnumina koos manusfailidega, näiliselt Microsofti turvavärskendustega; tegelikkuses osutusid need viirusteks, mis üritasid välja lülitada viirusetõrje- ja tulemüüritarkvara.
Trooja hobused levivad, peibutades inimesi käivitama programme, mis näivad pärinevat ohutust allikast. Trooja hobuseid saab kaasa panna ka tarkvarale, mida te tasuta alla laadite. Ärge kunagi laadige alla tarkvara allikast, mida te ei usalda.

Kuidas ussid ja viirused levivad?

Erinevalt gripiviirusest levivad arvutiviirused igal aastaajal ja igasuguse ilmaga. Nad levivad koos failidega mälupulkadel,  CD/DVD-del, samuti arvutivõrgu kaudu e-posti, suhtlusprogrammide, veebilehtede, P2P-programmide teel ning väljajagatud ressursside kaudu, kasutades selleks nn. turvaauke.
Paljud arvutikasutajad on ühel hetkel avastanud, et nende failid on rikutud ja andmeid ei saa enam taastada või käitub arvuti kuidagi kummaliselt ega lase igapäevast tööd jätkata. Väga tihti on selliste olukordade põhjustajaks arvutiviirused.

Paljud kõige ohtlikumatest viirustest on levinud eelkõige meilisõnumite manustena - failidena, mida saadetakse koos meilisõnumiga. Tavaliselt on lihtne näha, kas meilisõnumiga on kaasas manus, kuna sõnumi juures kuvatakse kirjaklambri-ikoon, mis kujutab manust ning mille juures on manuse nimi. Meilimanustena võite igapäevaselt saada mitut erinevat tüüpi faile, näiteks fotosid, Microsoft Wordis kirjutatud kirju ja kasvõi Exceli arvutustabeleid. Viirus käivitatakse, kui te manusfaili avate (tavaliselt manuse ikooni topeltklõpsates).

Näpunäide: Avage meilisõnumite manuseid vaid siis, kui te manust ootate ning teate täpselt mis failiga tegemist on.

Kui saate kelleltki tundmatult meilisõnumi koos manusega, tuleks see viivitamatult kustutada. Kahjuks pole enam turvaline avada ka tuttavatelt inimestelt saabunud meilimanuseid. Viirused ja ussid võivad teavet meiliprogrammidest varastada ning saata ennast ise edasi kõigile, kes teie aadressiraamatus kirjas on. Seega, kui saate kelleltki meilisõnumi, mis pole arusaadav, või koos manusfailiga, mida te pole oodanud, võtke alati saatjaga ühendust ja küsige sõnumi sisu kohta järele.

Viirused võivad levida ka koos internetist alla laaditavate programmidega, või sõpradelt laenatud või isegi poest ostetud ketastega. Taolised viiruste levimise viisid on vähem levinud. Enamasti saadakse viirus tundmatu meilisõnumi manuse avamisel ja käivitamisel.

Kuidas saan kontrollida, ega mul pole ussi ega muud viirust?

Nakatunud programmi avades ei pruugi te teada, et sellega kaasneb viirusega nakatumine. Teie arvuti võib hakata aeglasemalt töötama, sisendile mitte reageerida või pidevalt mõne minuti järel töö katkestada ja taaskäivituda. Mõnikord ründab viirus faile, mida on vaja arvuti käivitamiseks. Sellisel juhul võite arvuti toitenupust käivitamisel jääda tühja kuvari ette ootama.

Kõik need sümptomid on arvutiviirustele iseloomulikud märgid - kuigi neid võivad põhjustada ka riist- või tarkvaraprobleemid, millel pole viirustega midagi pistmist.

Olge ettevaatlikud meilisõnumitega, mis sisaldavad hoiatusi, nagu oleksite te ise saatnud viirust sisaldava meili. See võib tähendada, et viirus on võltsitud meilisõnumile märkinud saatja aadressiks teie aadressi. See ei tähenda tingimata, et viirus oleks teie arvutis. Mõni viirus oskab meilisõnumite aadresse võltsida. Seda on nimetatud ka "spuufimiseks".

Kui teie arvutisse pole installitud ajakohast viirusetõrjetarkvara, pole muud kindlat moodust veendumaks, kas arvutis on viirus või mitte.

Tootmise etiketilahendus NICELABEL

NiceLabel Logo NICELABEL on etikettide kujundustarkvara. Erinevateks markeerimisvajadusteks sobivad etiketid on saadaval nii eeltrükituna, kui ka tühjana, kuhu saate ise vastavalt vajadusele informatsiooni peale trükkida kasutades NICELABEL tarkvara.
NICELABEL  võimaldab luua täielikult automaatse süsteemi toodete etiketeerimiseks ja võimaldab liidestaust erienvate ERP lahendustega või sidumist MS EXCEL, MS ACCESS tabelitega mugavaks trükkimiseks. 

Loe edasi...

Live! videopildi kuvamine kodulehel

livevideo5Veebivideoülekannete valdkond areneb kiiresti ning pakub tänasel päeval laialdaselt erinevaid videolahendusi. Veebivideoülekanne kõige lihtsamas ja tavalisemas mõttes tähendab videopildi edastamist nii, et huvilised saavad veebileheküljel jälgida reaalajas mõnda sündmust maailma teisest otsas. 
Voogedastuse korral ei pea meediafaili täielikult oma kõvakettale salvestama enne kui seda saab kasutama hakata kuna andmevood kantakse kliendile üle järk-järgult serverist ning selline lahendus võimaldab kliendil hakata meediafaili kasutama põhimõtteliselt kohe kui andmeid on mõne sekundi jagu puhverdatud. Võib tekkida küsimus, et miks peaks üldse 1280x720 px voogedastuse kõrval olema võimalus vaadata 640x360 px voogedastust. Põhjus seisneb andmete mahus ja vaatajate ühenduskiiruses.

Loe edasi...

Ettevõtte tootmise it-süsteemide kaardistamine ja -hooldus

ITHOOLDUS tootmisseadmete hooldusKonkurents ettevõtete vahel on suur. Iga ettevõte soovib oma turundustegevuse tulemusena tarbijale silma paista ning müüa rohkem oma tooteid ja teenuseid. Seda kõike tehes soovitakse olla oma konkurentidest parem ning edukam. Selleks, et olla edukas tuleb jääda kahe jalaga maa peale ja luua seoseid potentsiaalse kliendi peas. 

Ettevõtjate jaoks kõige olulisemaks investeeringuks on tootmisseadmete ja taristu uuendamine.

Arenev tehnoloogia tööstusseadmetes on aga üha tundlikum ning isegi standardite piires lubatud elektrivõrgu häired tekitavad tundlikemates tööstusseadmetes probleeme. Lühikese ja normi piiresse jääva pingekõikumise tõttu võib näiteks jääda seisma trükimasin või peatuda juustutootmine.

Tagamaks tõhusa tootmisprotsessi peavad tehnilise personali töötajad võimaldama seadmetel töötada sujuvalt ja tõrgeteta. Selle saavutamiseks tuleb sobival ajal rakendada hästi läbi mõeldud ja väärtust lisavaid hooldustegevusi ning kaasat tööstuse it-süsteemide hooldamisse ka it-spetsialiste.

Küberturvalisuse teema muutub ettevõtete jaoks aina aktuaalsemaks, kuna pahavara muutub järjest kurjemaks ja selle vastu võitlemine üha raskemaks. Kui ettevõttes on lisaks traditsioonilistele IT-seadmetele ka tootmis- või tööstusseadmeid, on vaja turvata ka neid.

Hea turvalahendus peab tagama võimalikult kõrgel tasemel ründe ennetamise. Kui aga juhtub halvim ja rünnak pääseb perimeetri kaitsest läbi, on vajalik selle mõju kiire analüüs, leviku  kiire ja efektiivne tõkestamine ning võimaliku tekkiva kahju minimeerimine.

Loe edasi...

Tööstuses koroonatõbise tuvastamine termokaameraga

ITHOOLDUS Koroona termokaamera kalibraatoriga

Seoses koroonaga on saabunud turule palju erinevaid inimeste kehatemperatuuri mõõtmis videokaameraid. Oleme võtnud enda tootevalikusse just sellised termokaamerad.

Inimeste kehatemperatuuri mõõtmise tehnoloogia aitab vältida viirushaiguste levikut, võimaldades kiirelt tuvastada normist kõrgema temperatuuri (PERH, Tallinna lennujaam, Kaubamaja, EV ministeerium, Tallinna Sadam). Tuvastab liikumise pealt!Kontaktivaba mõõtmine on kiire ja täpne. Kaamerad tuvastavad automaatselt inimeste kehatemperatuuri ja kuvavad seda infot reaalajas või saadavad emailiga teate juhile. Temperatuuri mõõtetäpsus on ± 0.3 °C ja võimalik viia kalibraatoriga isegi ± 0.3 °C.

Termokaamera on mõeldud kasutamiseks kõigis kohtades, kus korraga peab viibima suurem hulk inimesi, sellega suudame ennetada haige inimese sattumist tootmisesse, olgu tegu koroona või muu hilisema nakkushaigusega.
Eeskätt on kaamera mõeldud ettevõtetele, kellel on vaja reaalajas töötajate seisundit kontrollida, et potentsiaalselt koroonaviirusesse nakatunud võimalikult kiirelt isoleerida ja sedasi viiruse levikut takistada.

Soovitame paigaldada termokaamera sissekäigu juurde kontorisse. 

Loe edasi...

Infosüsteemide turvameetmete süsteem ISKE

ITHOOLDUS EESTI ISKEISKE on infosüsteemide kolmeastmeline nö. etalonturbe süsteem, mille eesmärk on tagada infosüsteemides töödeldavatele andmetele piisava tasemega turvalisus.

Süsteem on loodud eelkõige riigi ja kohaliku omavalitsuse andmekogude pidamisel kasutatavatele infosüsteemidele ning nendega seotud infovaradele turvalisuse tagamiseks. ISKEt saavad kasutada ka ettevõtted oma organisatsiooni infoturbe eesmärkide saavutamiseks.

ISKE väljatöötamisel ja arendamisel on aluseks võetud Saksamaa BSI (saksa k. Bundesamt für Sicherheit in der Informationstechnik) avaldatav infoturbe standard – IT Baseline Protection Manual (saksa k. IT-Grundschutz).

Turvalisus on üks inimeste põhivajadusi ja seega ka üks ühiskonna põhivajadusi. Eriti just meie globaliseerumise, suureneva mobiilsuse ning tööstusriikide aina suurema infotehnoloogiast ja sidesüsteemidest sõltumise ajastul kerkib turvalisuse vajadus aina enam päevakorda.

Pidevalt muutuvad IT süsteemid ja programmid eeldavad kõigilt asjaosalistelt kõrget eneseinitsiatiivi uute teadmiste omandamiseks, mis süsteemi kompetentseks kasutamiseks vajalikud on. Selleks aga võib jääda lokaalsel tasandil töötaval it-töötajal vajaka. 

Paljudel suurtel institutsioonidel on kirjalikult paika pandud turvakontseptsioon ja juhised vastavate turvameetmete rakendamiseks. Pakume lahendusi turvameetmete väljatöötamiseks, kuna enamikes väikestes ja keskmise suurusega ettevõtetes need aga puuduvad.

Loe edasi...

Privaatsuspoliitika ja andmekaitsetingimused

ITHOOLDUS EESTI OÜ Privaatsuspoliitika ja andmekaitsetingimused

Kehtib alates 25.05.2018

Loe edasi...

Videojälgimissüsteemi MILESTONE ametlik partner

ithooldus eesti milestone ametlik partnerAlates 01.01.2018 oleme MILESTONE videojälgimistarkvara ametlik partner.

Salvestustarkvara Milestone on maailmas üks juhtivamaid IP-põhiste videohalduslahenduste pakkuja. Milestone videohaldustarkvara põhineb avatud platvormil, mis tähendab, et kolmandatel osapooltel on võimalus luua tarkvarale lisamooduleid ja selle kaudu integreerida seda erinevate teiste süsteemidega. Integreeritud videolahendus näitab ühelt poolt pilti ja teisel pool tegevusi, mida saab filtreerida kas konkreetse tegevuse, tegevuste grupi (mida saab ise luua) või eelseadistatud meetrikate abil.  Lisaks eespool kirjeldatule võimaldab Milestone’i videovalve automatiseerida suurt hulka muid toiminguid.

Milestone ei piira kaamerate valikut. Milestone toetab üle 1000 erineva kaamera.  Sellega saab klient valikuvabaduse ning ei pea piirduma ühe tootja kaameravalikuga, toetatud on põhimõtteliselt kõik IP-kaamerad. Kaamera tootjate ning mudelite andmebaasi täiustatakse pidevalt.

Milestone’i tarkvara töötab standardsel IT-riistvaral (Server koos RAID lahendusega) ja Microsoft Windows operatsioonisüsteemil. Kuna ITHOOLDUS EESTI-l on juba eelnevalt suur teadmistepagas serveri- ja arvutivaldkondade hooldusel ja monitoorimisel, siis siin näeme eelist serverlahenduste integreerimisel ja hooldamisel.

Milestone'i kõik lahendused alates versioonidest 9.0 on jälgitavad ka Android või Apple nutiseadmetest.

Loe edasi...
Partnerid
Lenovo
Home Icon 2
Home Icon 3
Home Icon 4
Home Icon 5
Home Icon 6
joomla
ms
apple
android

ITHOOLDUS EESTI OÜ

Reg.nr. 10250525
KMKR Nr: EE100225950
Tehnika 3,
51006 Tartu, Eesti

Swedbank
IBAN: EE632200221017995424

Avatud / Suletud

Esmaspäev - Neljapäev
9.00 - 16.00
Laupäev - Suletud
Pühapäev - Suletud

Kontaktid

Seadmete ja teenuste müük

+372 601 6464
+372 50 20 212

Arvutihooldus ja teenindus

+372 641 4883
+372 51 00 345

E-post
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.